22 Nisan 2008 Salı

PIRINCTE OYNANAN OYUNU BOZABILIRIZ..Arkadaşlar ,Uluslararası para mafyası ve onların yerli işbirlikçileri paralarını pirinçe yatırarak , çok büyük miktarda pirinç stoğu yaptı , Türkiye'de pirinç fiyatlarını toptan 400 bin liradan 4 milyon liraya kadar çıkarttı , bir süre daha stoklarını piyasaya sürmeyerek 5 ytl e çıkınca süreceklermiş .Tüketici birlikleri bir süreliğine boykot çağrısı yapıyor Bu stokları 1hafta 10 gün içerisinde piyasaya sürmezlerse büyük zarar edeceklermiş ,herkesi ay sonuna kadar , 1 Mayıs'a kadar kesinlikle pirinç almamaları konusunda uyarıyorlar .15 gün pirinç yemezsek ölmeyiz, ama stokçulara bu milletin duyarsız olmadığını , aptal olmadığını , gerektiğinde tepki verebileceğini duyurmak lazım . Ben Mayıs ayına kadar kesinlikle pirinç almayacağım , lokantada yemekhanede pirinç pilavı yemeyeceğim , etrafımdakileri de uyaracağım .Pirinçi 5 ytl yerine 1 ytl'den yemek istiyorum .
Milletimiz gözünü açsın artık . detaylı bilgi edinmek isteyenler Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker' in konuyla iligili yorumlarını şuradanokuyabilirsiniz.

2 yorum:

GİZEM ŞIVKA PİDECİ dedi ki...

Suyumuz bitiyo turkusunu de nehirleri goleri satmak icin yapildigini soyleniyor. Bu nedir yaaa? nasil acgozluluktur. gozleri doysun ne diyeyim.

sen nerelerdesin ayrica

fikriminincegülü dedi ki...

Yemiyorum pirinç mirinç. Makarna, bulgur var işte. Hem ben bulgur pilavını daha çok severim. Hem daha besleyici, hem daha faydalı, hem daha lezzetli.:))